вівторок, 28 грудня 2021 р.

Книжкові новинки | Детективи



Доброго вам дня, наші читачі!
Сьогоднішня добірочка літератури від Українського Інституту Книги - це серія детективів

Аґати Крісті (1890 – 1976) – королеви детективу, англійської письменниці, яка за досягнення в галузі літератури отримала дворянський титул Дами – Dame Commander. Її твори перекладені на понад 100 мов і розійшлися по світу сумарним накладом понад 2 мільярди примірників, посівши третє місце в історії красного письменства після Шекспіра та Біблії. В нашому огляді приймають участь кілька книжок, які Агата Крісті написала під псевдонімом Мері Вестмакотт. Усі представлені книжки видані у «кишеньковому» форматі, і кожна має свій особливий стиль. Очікуйте на приємне читання!

вівторок, 14 грудня 2021 р.

Книжкові новинки | Нова українська кухня



Доброго вам дня, наші читачі! Нещодавно ми отримали другий в цьому році подарунок від Українського Інституту Книги! Це чудові книжки не тільки ззовні… Вони наповнені різним світоглядом і досвідом, на різний смак і уподобання. Приходьте, обирайте, читайте!

Сьогоднішню добірку присвячуємо українській кухні як європейському культурному
надбанню… І це не просто перелік страв, а сучасна українська кухня - майстерне поєднання традицій із сучасними можливостями, відродження давніх рецептів та створення власних на базі тих продуктів, які дарує нам щедра українська земля.

середа, 24 листопада 2021 р.

Книжкові новинки | Інклюзивна освіта



Любі читачі, сьогодні черговий огляд книжок, подарованих нашій бібліотеці Українським Інститутом Книги. Це частина педагогічної серії Видавництва «РАНОК», що загалом налічує понад 20 книжок, присвячених інклюзивній освіті.

неділя, 7 листопада 2021 р.

Книжкові новинки | Осіння підбірка



За вікном золоті птахи

вівторок, 12 жовтня 2021 р.

Книжкова підбірка на політичну тематику




Підбірка ексклюзивних книг на політичну тематику, подароватих пані Дінарою Габібуллаєвою - першою заступницею голови Постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків. 

вівторок, 28 вересня 2021 р.

Книжкові новинки | Підбірка сатиричного фентезі



Сьогодні хочемо познайомити вас з книжками, подарованими нашій бібліотеці Українським Інститутом Книги, - відомого британського автора у жанрі сатиричного фентезі – Террі Пратчетта. 

Террі Пратчетта вважають одним із найпопулярніших британських фантастів нашого часу. Його цикл про Дискосвіт налічує понад 40 творів, які люблять і читають у всьому світі. Звичайно, його книжки вже мають безліч екранізацій, що підходять до перегляду як дітям, так і дорослим. Це найкраще гумористичне фентезі, яке допоможе розслабитися після важкого робочого дня й посміятися в затишному сімейному колі.

четвер, 9 вересня 2021 р.

Книжкові новинки | Навчайся розважаючись



Доброго дня вам, пошановувачі новинок! Наразі пропонуємо черговий огляд книжок, подарованих нашій бібліотеці Українським Інститутом Книги.

Розпочався новий шкільний рік… І ми починаємо вчитися разом з нашими дітьми знову… Запрошуємо вас і ваших дітей розважитися, навчаючись 😉

субота, 21 серпня 2021 р.

Книжкові новини | Підбірка про війну на Донбасі



Любі пошановувачі новинок, сьогодні черговий огляд книжок, подарованих нашій бібліотеці Українським Інститутом Книги.
Тема війни на Донбасі болюча та викликає багато суперечок. Так само і книжки про неї. Хтось не готовий читати про АТО, бо «не витримує психіка». Комусь важко, бо «як пости у соцмережах ці тексти — норм, але до літератури їм далеко». Інші вважають, що такі книжки — скоріш інструмент реабілітації для бійців, які пройшли всі круги пекла. Звісно, ветеранські книжки мають особливий статус в цій темі, проте небажання читати про події останніх років на сході через недостатньо високий рівень літературної майстерності авторів — така собі відмовка. Адже про АТО пишуть не тільки військові, а й журналісти та письменники.
Запропоновані твори – це книги про найжорстокіші випробування бійців на війні, довгоочікуване повернення додому та реалії цивільного життя.

неділя, 8 серпня 2021 р.

Книжкові новини | Підбірка - історична публіцистика




Любі читачі, сьогодні черговий огляд книжок, подарованих нашій бібліотеці Українським Інститутом Книги. Сподіваємось, вас зацікавить сьогоднішня підбірка - історична публіцистика: цікаве про минувшину.

Вказаний жанр творів не дуже поширений у світі. Адже в істориків переважає аналітичний спосіб мислення, який вимагає чіткого фактажу щодо передумов, причин, подій і наслідків. Цей жанр дає бажану волю авторам, адже там вони більше виступають збирачами інформації з «полів», як, наприклад, це робив свого часу польський репортажист Ришард Капусцінський у своїх поїздках по цілому світу. Історична публіцистика є менш науковою за наповненням, що полегшує її читання для звичайного читача, який хоче дізнатися більше про певну епоху чи подію.

субота, 31 липня 2021 р.

Книжкові новинки | Добірка сучасної фантастики




Продовжуємо знайомити вас, любі читачі, з книжками, які подарував нашій бібліотеці Український інститут книги.

Сьогодні викладаємо добірку двох яскравих представників сучасної фантастики – української та американської – Макса Кідрука та Френка Герберта. 

Сага «БОТ» М.Кідрука та «Дюна» Ф.Герберта - це вже класичні, еталонні саги, в яких йдеться про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про вірність і зраду, про ціну справедливості і вибір шляху.

неділя, 25 липня 2021 р.

Найкращий книжковий дизайн-2021

Десятий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та Фонду Buchkunst оголосили фіналістів і переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2021».

На Шостий Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» подали 227 книжок. До участі в Конкурсі приймали книжки, які надруковані з серпня 2020 року по травень 2021 року і не були заявлені до Конкурсу раніше. Подані книжки створені українськими дизайнерами/ілюстраторами, або створені на замовлення українського видавництва.

понеділок, 12 липня 2021 р.

6 сучасних книг з сильними екранізаціями

Що, як не книга, здатне стати найкращим порадником та розрадою?.. Ну, хіба що хороший фільм, відзнятий за цією книгою. Читати чи дивитися – кожен обирає сам, але поєднати одне з одним особливо цікаво.

Книгомани часто нарікають на недосконалість екранізацій, адже у них не відображається уся повнота художнього твору й майстерний задум письменника.

Пропонуємо 6 неймовірних історій, екранізації яких вас точно не розчарують.


вівторок, 29 червня 2021 р.

Книжкові новинки | Нові дослідження з історії України

Любі читачі! Продовжуємо вас тішити літературою, яка надійшла від Українського інституту книги. Наразі у нас добірка книжок з сучасної історичної думки, нових досліджень з історії України.

Книги з історії допомагають нам краще розібратися у суперечливих питаннях, розширити свій світогляд. Інколи це просто чудовий спосіб дізнатися про традиції та побут наших пращурів. Є велика кількість біографічних книг, присвячених історичним постатям та їхньому значенню в історії. З допомогою історичних праць ми можемо аналізувати історичні події із сучасного погляду, працювати з помилками, яких було допущено, і робити правильні висновки, аби ці помилки не повторилися знову.

Добірка може бути використана як джерело цікавого історичного матеріалу для професійних істориків, студентів та широкого загалу.

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

Книжкові новинки | Бестселери від Даніел Кіз

Любі читачі, сьогодні черговий огляд книжок, подарованих нашій бібліотеці Українським інститутом книги. В серії «Світовий бестселер» випущена добірка романів американського письменника Деніела Кіза.

понеділок, 7 червня 2021 р.

Книжкові новинки | Сучасні книги про підлітків


Наразі продовжуємо знайомити вас з книжками, що надійшли від Українського інституту книгиУкраїнського Інституту Книги

Сьогодні представляємо добірку літератури про підлітків та для підлітків. Це чудові історії про те, як навчитись бути інакшим, про любов та випробування. Ці книжки допоможуть юнакам та дівчатам розібратися в собі та уникнути помилок, а батькам – зрозуміти власних дітей.

неділя, 30 травня 2021 р.

Книжкові новинки | Мистецтво запам'ятовування

Любі читачі, сьогодні черговий огляд книжок, подарованих нашій бібліотеці Українським інститутом книги.

У часи постійного передозування інформацією не дивно, що ми можемо забувати навіть елементарні речі. В певний час ми замислюємося, що можна зробити для покращення пам’яті. Існує дві взаємовиключні думки психологів відносно природи пам’яті.

вівторок, 25 травня 2021 р.

Книжкові новинки | Есеї про українських письменників та поетів

Скучили за книжковими новинками нашої бібліотеки? 

Ми продовжуємо знайомити вас, любі читачі, з книжками, які надійшли до фонду нашої бібліотеки від Українського інституту книги.

Хочемо представити вам добірку есеїв про українських письменників та поетів, а також самі поезії відомих поетів та поетів-початківців України. Хай не заростає шлях до нашої культурної спадщини!

середа, 19 травня 2021 р.

Що почитати: бестселери від американських письменниць

Любі читачі, продовжуємо знайомити вас з книжками, які подарував нашій бібліотеці Український інститут книги.

Наразі порадуємо вас добіркою бестселерів американських письменниць. Зворушливі історії, глибокі почуття, динамічні сюжети, сміливі героїні – все це ви відшукаєте в запропонованій літературі на поличках нашої бібліотеки.

пʼятниця, 14 травня 2021 р.

Покращуємо мовну культуру: мовознавча добірка книг

У 2020 році Український інститут книги закупив 380,9 тис. книг для публічних бібліотек та видав 81,4 млн грн грантових коштів для підтримки видавничої галузі.

Нашій бібліотеці ім. М. Костомарова пощастило взяти участь у програмі поповнення бібліотечних фондів. 

Продовжуємо знайомити вас, дорогі читачі, з книжками, що надійшли від Українського інституту книги. Сьогодні представляємо вашій увазі мовознавчу добірку літератури.

субота, 1 травня 2021 р.

«Лісові» книги

Ліс – це душа всієї планети, живий скарб нашої землі. Дерева, без яких неможливо уявити собі ліс, є безцінною складовою довкілля: вони регулюють кругообіг води, як фільтри очищують забруднене повітря, виробляють кисень, насичують атмосферу озоном, знижують рівень шуму, перешкоджають сильним вітрам, поглинають пил та гази, захищають ґрунт від ерозії і регулюють температуру.

Ліси відіграють вирішальну роль у формуванні клімату та ландшафтів, вони є привабливим місцем для відпочинку, розваг, а ще... місцем дії багатьох цікавих книг.

середа, 14 квітня 2021 р.

17 квітня – День поезії хайку

17 квітня святкують День поезії хайку, яка стала жанром традиційної японської ліричної поезії століття.

Хайку – окремий жанр, що виділився з хокку в ХVII столітті. Хайку перетворився в самостійну форму мистецтва завдяки двом майстрам: Мацуо Басьо і Уесіма Оніцура. Це короткий, лише в три рядки вірш, родом з Японії. У ньому немає рими, і тільки ритм відрізняє його від прози. Почуття передаються опосередковано – через образи природи, окремі деталі навколишнього світу.

вівторок, 30 березня 2021 р.

Європейська література для шанувальників класики

Європейська класична література – цікава й різножанрова, перевірена часом. Запрошуємо ознайомитись із серією книг «Голоси Європи», яку публікує видавництво «Знання».


Серія об’єднала кращі художні твори видатних європейських письменників – від епохи відродження й до наших днів. Це класика, до якої хочеться повертатись, яка входить у рейтинги найпопулярніших і найвагоміших творів світової літератури.

понеділок, 22 березня 2021 р.

Весь світ театр: 5 цікавих книг про театр

Театральне мистецтво багато століть не втрачає своєї популярності. Адже театр несе в суспільство ідеї добра, гуманізму, сприяє формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору. 

Не важливо, слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, - ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята. 

З нагоди Міжнародного дня театру, який  щорічно відзначають в усьому світі 27 березня, ми пропонуємо добірку книг, присвячених театру.

четвер, 11 березня 2021 р.

Книги про сильних духом жінок

Кажуть, що народитися жінкою легко, а от щоб стати справжньою жінкою, потрібно докласти чимало зусиль. Всі ці книги про жінок. Про сильних духом жінок, які пройшли через неймовірні труднощі.

Ці книги про тих, хто зміг побороти обставини і вийти з честю з найважчих життєвих ситуацій.

неділя, 21 лютого 2021 р.

5 книг, які допоможуть вивчити українську мову

Хочете говорити рідною мовою красиво, але не маєте бажання проводити час за правописом? 

Пропонуємо цікаві книги, які покращать ваші знання з української! 

Це – не стандартні підручники з укрмови, а цікаві словники та посібники, що стануть вам у пригоді.

середа, 10 лютого 2021 р.

ТОП-7 книг для читання з кібербезпеки

З ростом девайсів, розумних речей, збільшенням трафіку, потоком даних, людина почала все більше переносити в кібер середовище і в хмару: бухгалтерію, управління процесами, виконання робіт. З’явилася необхідність захисту інформації саме в діджитал (кібер) середовищі.

Кібербезпека – це вже новий виток інформаційної безпеки, який спрямований саме на діджитал середовище. В якому власне ми і знаходимося. КБ має на увазі не тільки сам по собі захист інформації, а й захист всієї системи в інформаційному полі, в ІТ-полі (поле комп’ютерних технологій) в цілому.


Пропонуємо вам ознайомитись з підбіркою книг на тему кібербезпеки.

неділя, 31 січня 2021 р.

Книжки, що успішно руйнують дорослі стереотипи про дитяче читання

Кожне покоління батьків має свої уявлення про те, що можна назвати гарною дитячою книжкою. Тому так цікаво спостерігати, як ці погляди дуже рідко збігаються в бабусь-дідусів та батьків, чи в батьків та дітей, чи в усіх одразу. А ще викликає здивування ситуація, коли дитячі книжки, які критикували в інших країнах нинішні дідусі й бабусі ще двадцять-тридцять років тому, нині викликають подив у сучасних українських батьків. 

Проте іноді ці часові зсуви світоглядних уявлень минають непомітно – і тоді діти отримують щось нове, не схоже на жодні уявлення багатьох сучасних дорослих про те, що слід читати в дитячому віці, тим паче, якщо йдеться про книжки, що вже давно стали класикою для багатьох дітей у світі. Та й не варто критикувати те, що вже покритиковано, з цікавістю перечитано та нагороджено й у що закохані тисячі дітей.

неділя, 24 січня 2021 р.

10 книг про перипетії студентського життя

Тетянин день, який святкується 25-го січня, можна назвати нашим домашнім або національним Днем студентів. Походження останнього докорінно відрізняються від всесвітнього свята, воно більш традиційне для наших студентів і бере свій початок із середини вісімнадцятого сторіччя. 

Пропонуємо добірку творів про веселе та складне, реальне та фантастичне студентське життя.

субота, 9 січня 2021 р.

Найкращі українські книжки 2020 року за версією ПЕН (проза)

Український ПЕН-клуб, що об'єднує письменників, поетів і журналістів, які працюють у різних літературних жанрах, представив списки найкращих українських книг 2020 року.

Члени Українського ПЕН уже втретє уклали список із найкращими українськими книжками року, щоб запропонувати зріз важливих вітчизняних видань. Добірку підготували українські письменники, видавці, перекладачі, ілюстратори, журналісти, упорядники й редактори.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...