вівторок, 28 вересня 2021 р.

Книжкові новинки | Підбірка сатиричного фентезіСьогодні хочемо познайомити вас з книжками, подарованими нашій бібліотеці Українським Інститутом Книги, - відомого британського автора у жанрі сатиричного фентезі – Террі Пратчетта. 

Террі Пратчетта вважають одним із найпопулярніших британських фантастів нашого часу. Його цикл про Дискосвіт налічує понад 40 творів, які люблять і читають у всьому світі. Звичайно, його книжки вже мають безліч екранізацій, що підходять до перегляду як дітям, так і дорослим. Це найкраще гумористичне фентезі, яке допоможе розслабитися після важкого робочого дня й посміятися в затишному сімейному колі.«Поштова лихоманка», Тері Пратчетт
Пратчетт, Т. Поштова лихоманка/ Тері Пратчетт –
Львів.: Видавництво Старого 
Лева, 2020. – 520с.


«Поштова лихоманка» — це 33-й роман серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта та 
перший роман циклу про Мокра фон Губперука. Засуджений до страти шахрай і пройдисвіт Мокр фон Губперук отримує шанс на нове життя (якщо, звісно, державну роботу можна назвати життям) і повинен взятися за відновлення анк-
морпоркської пошти. Його обов’язкам генерального поштмейстера не видно кінця-краю, приміщення пошти по стелю завалене старими листами і притрушене голубиним послідом, а крім того, це ще й дуже небезпечна посада, адже за останні кілька тижнів четверо його попередників пішли з життя за нез’ясованих обставин. І все це на фоні успіху монополіста зі зв’язку — семафорної компанії «Великий шлях».
Сам того не сподіваючись, Губперук застосовує свій авантюрний талант на благо людей (а також ґолемів, ґномів та інших жителів Дискосвіту), відроджує традиції надсилання листів та відчуває на собі силу слів, які прагнуть бути прочитані.


«Варта! Варта!», Тері Пратчетт
Пратчетт, Т. Варта! Варта!/ Тері Пратчетт –
Львів.: Видавництво Старого Лева, 2019.
– 416с.

«Варта! Варта!» — перший роман підциклу «Варта» із серії «Дискосвіт» Террі 
Пратчетта.
Міська варта славетного міста Анк-Морпорка занепадає. Основні принципи роботи вартових: не бігти занадто швидко, аби у жодному разі не наздогнати правопорушника, не встрягати у бійки, аби уникнути стусанів, не привертати до себе надто багато уваги, бо ж раптом хтось попросить про допомогу. Тактика невтручання — найбезпечніша! Та, здається, старі принципи доведеться переглянути. По-перше, до лав вартових записався доброволець: сповнений сил, натхнення та надмірного ентузіазму молодший констебль Морква. Він знає усі закони і правила, неухильно дотримується букви закону й готовий цілком присвятити себе службі. А по-друге, в Анк-Морпорку відбувається державний переворот, Патриція кидають до в’язниці, а королем стає… дракон! Ще той тиран і підпалювач, між іншим. У місті коїться казна-що, анк-морпоркцям потрібна допомога. Та чи вдасться міській варті знову стати доблесною, а головне — врятувати Анк-Морпорк? 


«Озброєні», Тері Пратчетт
Пратчетт, Т. Озброєні/ Тері Пратчетт –
Львів.: Видавництво Старого Лева, 2019. –
416с.

«Озброєні» — другий роман циклу «Варта» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта.
Нічна сторожа знову переживає не найкращі часи. Капітан Ваймз планує одружитися і повернутися до цивільного життя, тож Сторожі потрібен новий очільник, якому доведеться працювати з дуже різношерстою компанією новобранців. Тим часом нащадок збіднілого аристократичного роду Едвард де Гибль ностальгує за королівською владою в Анк-Морпорку і будує плани повернення законного короля. У місті з’являються жертви таємничих убивств,
скоєних невідомою зброєю. Ваймз втратив колишній запал до роботи, тому до справи береться енергійний капрал Морква з загоном новобранців.

«Душевна музика», Тері Пратчетт
Пратчетт, Т. Душевна музика/ Тері Пратчетт –
Львів.: Видавництво Старого
Лева, 2019. – 424с.

«Душевна музика» — третій роман циклу «Смерть» серії «Дискосвіт» Террі
Пратчетта. Коли тобі шістнадцять, тебе звуть Сюзен і найбільше твоє досягнення — це вміння бути непомітною — звістка про те, що насправді ти внучка... Смерті, буде наче грім серед ясного неба. А тепер ще й твій дід вирушив кудись на пошуки внутрішнього спокою, і за його справу потрібно взятися тобі. Кінь і коса додаються в комплекті до завдання. Тим часом в Анк-Морпорку з’являється дивовижна і не чувана раніше музика — Музика, Що Качає. Вона полонить практично усіх живих істот, не підвладна чарам, змушує рухатися у своєму ритмі й наспівувати, купувати гітари, одягатися в шкіру з заклепками та засновувати
гурти — і хтозна, може, й становить небезпеку...

«Батько вепр», Тері Пратчетт
Пратчетт, Т. Батько вепр/ Тері Пратчетт –
Львів.: Видавництво Старого Лева, 
2019. – 408с.

«Батько Вепр» — четвертий роман циклу «Смерть» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Вепроніч — чарівний час, коли до всіх чемних дітей приходить добродушний товстун-веселун Батько Вепр. Він залазить у домівки через димар, залишає подарунки у панчохах, розвішаних на каміні, частується хересом і печивом та, звісно ж, примовляє «Хо-хо-хо!». Але цього року щось пішло не так... Подарунки розвозить семифутовий скелет із фальшивою бородою. Що ж трапилось? Навіщо Смерть узявся виконувати чужі обов'язки? Куди подівся справжній Батько Вепр? І найголовніше — чи вдасться Смерті врятувати дух Вепроночі і зберегти віру людей у чудеса?


Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу! Долучайтесь до нас у соціальних мережах! Будемо щасливі бачити Вас також серед постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...