пʼятниця, 26 грудня 2014 р.

Кумедні "ляпи" у відомих творах

Друкарські помилки бувають навіть корисні тим, що розважають читача.
(Карел Чапек)
Всім нам властиво робити помилки. І навіть по-справжньому великі письменники не застраховані від певних неточностей та навіть часом відвертих протиріч у своїх творах.

Ці помилки зазвичай трапляються тоді, коли автори намагаються додати у свій твір якомога більше описів та деталей, які не завжди виявляються точними, чи просто не досить досконало володіють знаннями у перній сфері. 

Часом ці помилки виявляються кумедними та безглуздими, а іноді додають книзі свого особливого шарму, який робить її по-своєму неповторною.
Наша сьогоднішня підбірка присвячена найкумеднішим "ляпам", які були знайдені у відомих книгах.

вівторок, 16 грудня 2014 р.

Бібліокрадій або Неординарний книголюб

Якщо Вам ще не відомо про найдивнішого у світі злодія, тоді цей матеріал спеціально для Вас. Знайомтесь - Стівен Блумберг: бібліокрадій, бібліоман та просто неординарний книголюб.


вівторок, 9 грудня 2014 р.

Небагатослівні літературні шедеври

Деякі письменники володіють великим рівнем майстерності в лаконічній подачі своєї творчості, яка пробуджує емоції та почуття і спонукає захоплюватись талантом цих геніальних авторів. Адже, як кажуть, стислість - це сестра таланту, а ми маємо змогу переконатися у влучності цієї поговірки, прочитавши невеликий перелік небагатослівних літературних шедеврів.

* * *
Фредерік Браун вигадав найкоротшу і найстрашнішу історію з коли-небудь написаних, яка безперечно достойна пера Стівена Кінга:

"Остання людина на Землі сиділа у кімнаті. У двері постукали ... "

пʼятниця, 28 листопада 2014 р.

Як народились ідеї 10 відомих книг

Давайте дізнаємось, які події та обставини передували створенню відомих книг!Дж. Р. Р. Толкін перевіряв екзаменаційні роботи студентів, і в середині стосу паперів натрапив на абсолютно чистий аркуш. На цьому аркуші Толкін якось записав дивне речення, яке раптом спало на думку: "У норі під землею жив-був хоббіт". Він не мав жодного уявлення, що це за хоббіт і чому він жив під землею, тому вирішив розгадати цю таємницю.

пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

Скуштуймо солоденького або "книжкові пироги"

5 жовтня 1942 року англійський уряд ввів обмеження на вміст цукру та джему в пирогах. 
Пропонуємо насолодитись різноманітними книжковими "пирогами" 
(принаймні, судячи з назв) без будь-яких обмежень!


ozon
В стародавньому англійському маєтку Букшоу мешкають останні представники аристократичного роду - ексцентричний полковник де Люс та три його дочки. Влітку 1950 року тягуче болото сільського життя порушують неймовірні події: вбивство незнайомця та арешт полковника. Поки старші дочки, як годиться добре вихованим англійським леді, ридають в хусточки, молодша, одинадцятирічна Флавія, в захваті: нарешті в її житті щось сталося!

середа, 12 листопада 2014 р.

Книги-ювіляри 2015 року

845 років від часу написання 
"Пісні про Роланда" (1170)

"Пісні про Роланда" (фр. "Chanson de Roland") - героїчний епос французького середньовіччя, що належить до циклу поем "Chanson de geste" (пісні про діяння). Точне авторство твору не встановлено.

Повний текст онлайн: Пісні про Роланда400 років від часу написання роману 
"Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський" (1605-1615)

"Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський" - роман іспанського письменника Мігеля де Сервантеса Сааведра. Перше видання побачило світ у 1605-1615 рр.

Книги онлайн:

середа, 5 листопада 2014 р.

Цікаві факти про відомі твори

Дочитавши улюблену книгу, ми завжди хочемо дізнатись продовження, а щоб задовольнити свою допитливість починаємо відшукувати нові захопливі подробиці з історії написання твору або життя письменника. Отож, хочемо поділитися з Вами деякими цікавими фактами про видатні творіння світової літератури.

пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

Литературный гороскоп

Многих литературных героев мы воспринимаем как живых, реальных людей, а их имена уже стали нарицательными. Астрологи не могли не заметить этой популярности и, посоветовавшись со звездами, составили Литературный гороскоп.

ВОДОЛЕЙ - Любитель жизни (21.01 - 20.02)
Истинный Водолей - Остап Бендер
"Надо мыслить. Меня, например, кормят идеи".
Водолей - один из самых "подвижных" знаков Зодиака: всегда множество идей, слов, сил, шума, гама, телодвижений и, как следствие - в результате эффекта ноль. Хотя самого Водолея это ничуть не огорчает, ибо он полон отваги, веселости и оптимизма. Водолеи и сами подозревают, что для них не так важен результат от проделанной работы, как её процесс.

понеділок, 20 жовтня 2014 р.

Гімназії та гімназисти

Гимназии и гимназисты. Книга 3 / Михаил Кальницкий. - К. : Сидоренко В. Б., 2014. - 304 с. : ил. - (серия "Киевские истории")

Нещодавно побачила світ нова книга києвознавця та доброго друга нашої бібліотеки Михайла Борисовича Кальницького "Гимназии и гимназисты". Ця книга вже третя в краєзнавчій серії «Київські історії», перші дві - "Бізнес і бізнесмени" та "Архітектура і архітектори". Вона розповідає про освіту в Києві кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя.

У центрі уваги автора - чотирнадцять київських гімназій - десять чоловічих і чотири жіночих, у яких учні здобували класичну освіту з установкою на вступ до університету.

Кожен розділ читається як пригода: захоплюючі сюжети людських мандрівок по життю і не менш цікаві історії навчальних закладів і будівель, у яких вони знаходилися.

Тема охоплює величезну кількість постатей, адже через кожну гімназію проходили десятки педагогів і сотні учнів, багато з яких прославилися в українській і всесвітній історії.

пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

А к какому типу читателей относишься ты?

Если вы еще не знаете к какому типу читателей относитесь, тогда этот интересный тест несомненно для вас!

понеділок, 13 жовтня 2014 р.

Ангелы на льду не выживают

Маринина, А. Ангелы на льду не выживают : роман в 2 т. Том 1 / Александра Маринина. - Москва : Эксмо, 2014. - 352 с. - (Больше чем детектив).
"Ангелы на льду не выживают" - це новий захопливий роман російської письменниці Олександри Марініної. Він розкриває ряд цікавих і неоднозначних фактів закулісного спортивного життя. Це одночасно серйозна розмова про корумпованість великого спорту та гостросюжетна психологічна драма. Автор знає про що пише, адже перед тим, як взятися за кримінальний роман, вона з головою поринула в бурхливий потік відчаю та азарту.

На запитання, в одному з інтерв'ю, чому письменницю зацікавила тема спорту вона відповіла: "Це сталося після того, як в одній з книг, написаних нашою спортсменкою, фігуристкою, я прочитала про те, що пара, яка приїхала на змагання під третім номером збірної, знала, що її будуть «продавати», тобто вони стануть предметом торгів за місця в цій (парне катання) та інших дисциплінах. І це знали всі! Дана інформація якось дуже боляче вдарила мене в серце. Я подумала: «Як повинні себе почувати спортсмени, коли вони про це знають...». І мені захотілося розібратися в якихось психологічних нюансах."

понеділок, 6 жовтня 2014 р.

Речі, які трапляться з кожним, хто почне більше читати

Щоб стати розумним, достатньо прочитати 10 книг, але щоб знайти їх, потрібно прочитати тисячі

Сьогодні люди дуже зайняті і все рідше знаходять час для такого заняття як читання. Адже набагато простіше відпочивати, відкривши ноутбук або взявши в руки пульт від телевізора, чи навіть поринути у віртуальну реальність комп'ютерних ігор.

Але у людей, що читають, набагато більше шансів побудувати успішну кар'єру, кращі відносини в родині, та і виглядають вони молодшими і живуть довше.

Для тих, хто ще не пізнав справжньої насолоди від книг і навіть не здогадується про переваги читання, пропоную перелік позитивних речей, які неодмінно трапляться з кожним, хто почне більше уваги приділяти книгам.

четвер, 18 вересня 2014 р.

Десять кращих книг для дітей та підлітків (за версією NPR)

National Public Radio (NPR, Національне Громадське Радіо) представило результати опитування, яке визначило 100 кращих книг для дітей та підлітків. Пропоную познайомитися ближче з книгами, які увійшли в першу десятку найкращих.
"Необхідна велика сміливість, щоб протистояти ворогам, але набагато більша, щоб йти наперекір друзям".
На першому місці - знаменита серія книг Джоан Роулінг про пригоди Гаррі Поттера, Хлопчика-Який-Вижив, та його друзів Рона Візлі і Герміони Грейнджер в магічній школі Хогвартс. Перша книга вийшла в 1997 році («Гаррі Поттер і філософський камінь»), а заключна, «Гаррі Поттер і дари смерті» - через 10 років.

У всьому світі серія користувалася величезною популярністю, адже було продано близько 450 млн примірників. Сама автор стала найбагатшою жінкою Великобританії - в 2008 році її статок оцінювався в мільярд доларів. Всі книги серії були екранізовані - заключний фільм вийшов на екрани в 2011 році.

"Зібрати себе заново в десять разів складніше, ніж розсипатися на шматки".
Друге місце посідає трилогія "Голодні ігри" американської письменниці Сьюзен Коллінз.

В трилогію входять романи "Голодні ігри" 2008 року, "У вогні" 2009 року і "Переспівниця" 2010 року. За короткий час книги стали бестселерами, перші два романи майже два роки перебували в списку книг, що найбільше продаються на території США. Компанія Lionsgate викупила права на екранізацію всіх частин трилогії, фільм за першим романом вийшов навесні 2012 року.

Нагадаю, що дія першого роману "Голодні ігри" розгортається в тоталітарній державі Панем, яка знаходиться на території колишньої Америки і складається з 12 округів. Щороку жорстокий правитель Сноу влаштовує «Голодні ігри», змагання на виживання, в якому беруть участь 24 підлітки - хлопець і дівчина з кожного округу. Головна героїня Кетніс Евердін, щоб врятувати свою молодшу сестру від неминучої загибелі, замість неї відправляється на смертельне шоу.


середа, 10 вересня 2014 р.

Справа отамана Зеленого

Кокотюха, А. Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року : роман / Андрій Кокотюха ; передм. Я. Файзуліна. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 304 с.

"Справа отамана Зеленого" занурює нас у перипетії бурхливого 1919 року. 1919 або 2014 в Україні - чи є різниця? Андрій Кокотюха легко дає відповідь на це запитання у своїй новій книзі. Розпал громадянської війни, звірства більшовиків, втоплений у крові Київ, республіки в кожному селі - на тлі цих подій автор пропонує нам простежити трансформацію особистості лікаря Артема Шеремета.

Артем Шеремет - прихильник незалежної України з потужною центральною владою. Повертаючись до Києва після служби і перенесеного поранення в лавах армії УНР, він дізнається, що його кохану дружину вбивають в катівнях «чрезвичайки». За перебігом обставин Артема заарештовують. Він опиняється в пеклі, яке навряд чи під силу вигадати самому дияволу. Нескінченні тортури, постійний запах крові, одне лише бажання - швидше померти, але при цьому зберегти людську подобу. Шеремета та інших ув'язнених везуть на розстріл за Київ. І знову випадковість - конвой потрапляє в засідку «зеленівців». І саме з цього моменту для нього починається нове життя.

понеділок, 8 вересня 2014 р.

Отаманша Маруся: про неї досі ходять легенди

Шкляр, В. Маруся : роман / Василь Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 320 с.
Кожен твір Василя Шкляра стає бестселером і витримує кілька перевидань. І ось перед нами його новий роман "Маруся", над яким автор працював майже шість років.
У ньому висвітлено бурхливі події 1919-го - року трагедії українського повстанського руху. Перед нами постає неординарна, героїчна та майже містична постать: отаманша Маруся, блакитноока красуня із сонячним волоссям. Вона мала б прожити інше життя, але не такі то були часи. Майбутнє країни завмерло на вагах долі, тому після загибелі братів, отаманів української повстанської армії, 16-річна гімназистка Саша Соколовська бере до рук зброю і стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона - отаман Маруся. Жінка-легенда, саме ім’я якої буде сповнювати жахом ворогів...
Історія, яка так потрібна тисячам українців у ці чи не найскладніші та найдраматичніші часи нашої історії, про героїчну дочку вільної України Сашу Соколовську - Марусю, обов’язково додасть наснаги та віри у найкраще нашим громадянам.

Читати безкоштовно в бібліотеці

вівторок, 2 вересня 2014 р.

Роман, який зігріває душу…

Гурницька, Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Історія забороненого кохання : роман / Наталія Гурницька. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 400 с.
Для тих, хто полюбляє сповна насолодитись історіями кохання, які оповиті атмосферою старовини, безперечно, необхідно прочитати роман «Мелодія кави у тональності кардамону». Така, здавалося б, банальність, як кохання… Скільки уже про нього сказано та написано. Хіба ще можливо здивувати? А виявляється - можливо! Наталії Гурницькій вдалося заграти досі незнану і нечувану за красою та емоціями мелодію, яку неможливо забути. Це пронизлива історія забороненого кохання між донькою священника та одруженим польським шляхтичем, яка нагадує "Тих, що співають у терні".
За словами письменниці Н. Шевченко "...роман нагадує венеціанське мереживо, старовинне й вишукано гарне, а ще - симфонію кохання та шаленої до нестями пристрасті. І байдуже, що нас із героями розділяють півтора сторіччя: є історії та почуття, які ніколи не зникнуть і не застаріють...".

Читати безкоштовно в бібліотеці

вівторок, 12 серпня 2014 р.

«Тонке мереживо жіночої душі» : написано жінками для жінок

Пропонуємо Вам огляд цікавої та захоплюючої літератури. 
Ці книги, написані для жінок, про жінок і створені жінками. Може бути дуже цікавою книга автора - чоловіка, але роман, вистражданий і винесений на папір з жіночої душі набагато цікавіше і ближче читачам - жінкам. Здається, що це все про тебе, про твоє життя, про твоїх близьких, твоїх подруг, твої втрати і розлуки і про твою любов. Пропонуємо Вашій увазі 7 чудових книг, написаних жінками для жінок.


Вдовиченко, Г. Пів'яблука : роман / Галина Вдовиченко. - Київ: Нора-Друк, 2008. - 239 с.
Як книжку подаси, так її і з’їдять. А тому, коли береш книжку на обкладинці якої зображено соковите яблучко, таку книжку хочеться одразу з’їсти…
Книжка Галини Вдовиченко – це своєрідне «секс і місто» по-українськи. Головні героїні – чотири дорослі подруги, що мешкають у Львові. Якщо комусь із молодих здається, що сорок п’ять років – уже крок до старості, а життя «дорослої» жінки не може бути цікавим, з’їжте половинку вдовиченського «яблука», - і стереотипи як рукою зніме! Сто відсотків, що після книжки Г. Вдовиченко кожна читачка, незалежно від віку, отримає енергійний поштовх: піде до спортивної зали, перетасує меблі в квартирі або принаймні накладе маску на обличчя. "Пів`яблука" – досить позитивна книжка, після якої розумієш, що 45-річний вік – це не старість, а зрілість, і вона може стати найкращим періодм у житті жінки.


Гавальда, А. Я її кохав. Я його кохала. Ковток свободи : романи / Анна Гавальда ; пер. с фр. К. Єрмолаєвої. - Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2013. – 240 с.
Говорячи про французьких письменників, які сьогодні формують пейзаж епохи неможна не назвати ім’я Анни Гавальди, її твори перекладені на десятки мов і користуються незмінною любов’ю читачів.
Справжній успіх їй принесли повісті «Я її кохав. Я його кохала» і «Просто разом». Остання отримала безліч літературних премій. Ці книги стали бестселерами, вийшли мільйонними тиражами.
Сюжети її книг – надзвичайно мудрі і добрі історії кохання і самотності. Про те, що мрії можуть і повинні збуватись, треба тільки дуже захотіти.

Кононенко, Є. Новели для нецілованих дівчат : рукописні новели / Євгенія Кононенко. - Львів : Кальварія, 2006. - 190 с.
На початку нового тисячоліття в українській сучасній прозі все відчутніше почали лунати «жіночі голоси».
Літературні тексти, створені жінками, в яких майстерність поєднується з новаціями, позбавлені будь-яких феміністичних пересторог та нудної дидактики, вони сповнені такого різного і несподіваного світобачення, яке ставить під великий сумнів твердження про те, що наше життя сіре і нецікаве. Однією з них є Євгенія Кононенко.

понеділок, 11 серпня 2014 р.

Перша Російська Олімпіада


Бубка, С. Н. Київ – 1913. Перша Російська Олімпіада / С. Н. Бубка, М. М. Булатова. - К.: Олімпійська література, 2013. - 232 с.
У цій книжці глибоко і всебічно висвітлені дві знакові події вітчизняної історії, які відбулися 100 років назад, - проведення в місті Києві 1913 року потужної Всеросійської виставки і приуроченої до неї Першої Російської Олімпіади (яка не втратила при цьому своєї самостійної ролі). Розкрито, як Всеросійська виставка - 1913 в Києві відражала численні досягнення тих часів у різних галузях економіки, у науці, техніці, освіті, культурі країни, і те, як Перша Російська Олімпіада сприяла розвиткові вітчизняного спорту і олімпійського руху.

Водночас у книжці досить докладно висвітлено багатовікову історію Києва - від давніх віків, коли зароджувалося це місто, і до початку ХХ сторіччя, а також місце Києва в соціальному, економічному і культурному житті країни і досягнутий у ньому прогрес.

Головним є те, що безпосередній розповіді про підготовку і проведення Першої Російської Олімпіади, передує ґрунтова оповідь про багатогранне спортивне життя Києва на початку ХХ сторіччя, що істотною мірою сприяло вибору цього міста місцем проведення перших у колишній країні Олімпійських ігор.

пʼятниця, 8 серпня 2014 р.

Нові книги 2013 - 2014 року


четвер, 7 серпня 2014 р.

Тим, хто закоханий в історію


Друг, О. Вулицями старого Києва / Ольга Друг. - Львів: Світ, 2013. - 512 с.
Для тих, хто цікавиться історією Києва радимо ознайомитись з книгою О. Друг «Вулицями старого Києва». Перед читачем – розповідь про центральні історичні райони Києва, про його вулиці, будинки.

У книзі наводяться маловідомі, але не менш цікаві факти, взяті з архівів старовинних київських родин. Видання багато ілюстроване. Давні і сучасні світлини, акварелі, живописні твори (понад 1000 ілюстрацій) створюють цілісний образ прадавнього міста.

Яневський, Д. Проект "Україна". Жертва УПА, місія Романа Шухевича / Данило Яневський. - Харків: Факт, 2013. - 285 с.
Нове документальне дослідження доктора історичних наук, відомого телеведучого та журналіста, сьогодні актуальне як ніколи, адже попри 20-річні зусилля наукової громадськості в суспільній свідомості функціонують 2 діаметрально протилежні оцінки діяльності УПА. Міф про «бендерівців» існує не лише в східній і південній Україні, а й в Росії, яка поширює сьогодні ці «страшилки».

Проаналізувавши десятки тисяч сторінок документів, мемуарів, спеціальних досліджень та артефактів з колекції Українського Національного Музею (Чикаго, США), автор відновив реальну історію УПА, з’ясував її чисельність, місця та час народження, імена Головних командирів. На думку автора, історія УПА – це історія збройного спротиву частини українського народу комуністичній диктатурі, історія реального, а не вигаданого Голокосту українців, історія однієї з найбільших антропологічних катастроф в історії Європи за останню тисячу років.

Дегустація літературних новинок. Липень-вересень 2013 р.

середа, 6 серпня 2014 р.

Дегустація літературних новинок. Квітень-червень 2013 р.


вівторок, 5 серпня 2014 р.

Дегустація літературних новинок. Січень-березень 2013 р.

Винничук, Ю. "Танго смерті": роман / Юрій Винничук. - Львів, 2012.
Роман Юрія Винничука "Танго смерті", поза сумнівом, залишається однією з найгучніших подій 2012 року. Автор знає дорогу до сердець читачів і цим користається. Він володіє історичним контекстом (зокрема, йдеться про Львів періоду міжвоєння), оперує фольклорними джерелами та етнографічними відомостями, має почуття гумору, вміє заінтригувати, містифікувати, стилізувати мову під львівську говірку першої половини ХХ ст. і не забуває про еротичні сцени.
Ці інгредієнти з перевіреного рецепту Винничукової успішності помітні й у новому романі письменника.

понеділок, 4 серпня 2014 р.

Дегустація літературних новинок. IV квартал 2012 р.

пʼятниця, 1 серпня 2014 р.

Огляд новинок (2012 рік)


Кожелянко, В. Діти застою : роман / Василь Кожелянко. - Чернівці, Книги-ХХІ. - 2012. - 328 с.
«Діти застою» - останній і кращий роман Василя Кожелянка. За життя, від блискучо-стилізаторської «Дефіляди в Москві» починаючи, Кожелянко здобув славу головного в українській літературі фантазера на «альтернативно-історичні» теми. Тепер, чотири роки по смерті, він приходить до нас із твором зовсім іншого ґатунку. Розділена між кількома персонажами автобіографія і узагальнений портрет розчарованого покоління, нереалізовані кохання і втрачені України, даремні в наших умовах західні ідеали і безсила в наших головах східна мудрість, художньо переконливі екскурси у трагічне минуле і чітке передбачення безпросвітного майбутнього, бездонний розпач і в'їдливий гумор, «ліричні» відступи і «ненормативні» вислови - ось далеко не повний перелік того, що знайде у «Дітях застою» читач.

Кідрук, М. І. Любов і піраньї : роман / Максим Кідрук. - К.: Нора-Друк, 2011. - 320 с.
Хтось життя розплановує помісячно і розмірено живе «за розкладом», а хтось діє спонтанно, ба навіть «навмисне встромляє свою голову в коловорот небезпечних пригод», отримуючи від цього колосальне задоволення. Йдеться про письменника-мандрівника Максима Кідрука, що про його «гостросюжетні» навколосвітні подорожі знають чи не усі шанувальники сучасної української літератури.

У 2008 році Максим об'їхав усю Мексику, про що написав роман «Мексиканські хроніки», у 2009-му подорожував Південною Америкою, що повідав у двох книгах «Подорож на Пуп Землі». А серйозна сварка з дівчиною «відправила» його у мандри Бразилією. Так з'явилася на світ автобіографічна пригодницька історія «Любов і піраньї».

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...