вівторок, 28 січня 2020 р.

Книги-антидепресанти: читаємо й покращуємо настрій

Часом кожному з нас не завадила б таблеточка з позитивним настроєм, яка вмить скрасить всю сірість і смуток буднів. Нехай поки таких пігулок не винайшли (принаймні безпечних :)), але у нас завжди є книги. 

Пропонуємо добрі, смішні, зворушливі і захоплюючі історії, після прочитання яких підвищується настрій з ймовірністю 99,99999%. Так що вперед, з хорошими емоціями!


«Повний безлад», Вуді Аллен


Вуді Аллен – геніальний кінорежисер і творець жанру «інтелектуальна комедія». Якщо ви хоч трохи знайомі з його творчістю, ви можете здогадуватися, що вас чекає в цій книзі. Гумор – дотепний, чорний, тонкий, перемішаний з сатирою і іронією, який іноді доходить навіть до абсурду. У цьому весь Вуді Аллен. 

У його збірці «Повний безлад» зібрано 18 есе про все на світі, які з різних сторін показують непривабливі якості людства, ламають усталені принципи життя і просто розривають шаблони. Тут люди потрапляють в комічні ситуації, тут життя – це суцільна низка абсурду, фарсу і сміху. 

Читати книгу приємно як залпом за пару вечорів, так і дозовано, смакуючи по історії в день. Стиль Вуді Аллена приносить справжнє читацьке задоволення: жодного плаского жарту і заїждженої фрази, а тільки маса фантазії, оригінальних порівнянь і метафор.


«Як приборкати дракона», Крессида Ковелл 


Хто ще не бачив останньої частини фільму «Як приборкати дракона»? А чи знаєте ви, що мультфільм був створений на основі серії книг Крессиди Ковелл? Ні? Тоді у нас для вас радісна новина – книга «Як приборкати дракона» не менш цікава, ніж кінострічка. І найчудовіше – за сюжетом вони практично не схожі, тому вас чекає море захоплюючих, добрих і гумористичних історій. 

Оповідання ведеться від імені Ікінга Кровожерного Карасика III. Будучи сивим і старим, він згадує про своє дитинство: друзів, небезпечні й веселі пригоди, драконів, рідне плем’я і своє перетворення з кволого хлопчини на справжнього вождя вікінгів. Книга захопить і дітей, і дорослих, а реготати і добродушно посміхатися вона змусить вас буквально на кожній сторінці. 

Обережно: викликає звикання і після першої книги хочеться читати наступні одинадцять якомога швидше.


«Жнець», Террі Пратчетт 


«Жнець» – гумористичне фентезі у кращому своєму прояві та один з найбільш бездоганних романів Пратчетта про Дискосвіт. Що буде, якщо його величність Смерть раптом відправлять на пенсію? Саме про такий результат подій і розповідає легендарний британський письменник. 

Смерть стає звичайним смертним на ім’я Білл Двер, влаштовується працювати на ферму і навіть дарує милі подарунки старенькій міс Флітворт. А тим часом світ без Смерті повільно котиться до апокаліпсису. Душі померлих нікому забирати і їм доводиться повертатися в мертві тіла: зомбі стає все більше. 

Чим же все закінчиться? Особливий, неповторний гумор Пратчетта, комічні ситуації і такий звичний і затишний Дискосвіт піднімуть настрій навіть в найбільш похмурі дні.


«Дванадцять стільців», Ілля Ільф і Євген Петров 


«Дванадцять стільців» – позачасова класика і шедевр, який неможливо пропустити повз. Якщо ви не знайомі з цією історією (а раптом такі люди існують?), терміново в бібліотеку! 

Привабливий і хитрий Остап Бендер, ситуації, що доводять читачів до нестримного реготу, і фразочки, розібрані нашими батьками й бабусями на цитати, – все добре в цій книзі. Але, крім відмінного почуття гумору, в першому спільному романі Іллі Ільфа і Євгена Петрова блискуче описана радянська дійсність того часу. Дрібні нюанси побуту, манера спілкування, популярні твори і, звичайно, люди, жоден з яких не уникнув тонкої іронії авторів.


«Спостерігаючи за англійцями», Кейт Фокс

 

А ось про англійську дійсність, правила поведінки та особливості характеру британців жартівливо розповідає в своїй книзі Кейт Фокс. Провівши власне «антропологічне дослідження», опитавши своїх співвітчизників і інших іноземців, письменниця створила одночасно серйозну і шалено смішну книгу. 

Читаючи «Спостерігаючи за англійцями», ви зрозумієте, наскільки англійці дивовижна нація (напевно, як і ми для них :)). У них є негласні правила практично для всього на світі: з чого потрібно починати розмову, як сперечатися в барах і навіть говорити про ремонт! 

З книги ви дізнаєтеся, який рефлекс виникає у британців при розмовах про секс, чому варто знайомитися з новими людьми невпевнено, як у Великобританії відносяться до пліток і ще безліч комічних цікавинок.


«Мерфі і Паркінсон. Закони»


Чому бутерброд завжди падає вниз маслом і ковбаскою? Чому зламаний телевізор раптом починає справно працювати, як тільки майстер прийшов його лагодити, і як можна написати курсову роботу всього за три години? 

Для всіх цих ситуацій існують свої закони: такі ж непорушні, як і сила тяжіння і «мінус на мінус дає плюс». Одні з них офіційно записані в розумних і важливих книгах, інші – ні, але всі вони пронизують наше буття. 

У книзі «Мерфі і Паркінсон. Закони» зібрані найсмішніші закони, які так чи інакше впливають на людське життя. Закон підлості, правила містера і місіс Паркінсон, ефект присутності і фізика Паулі – кожен з них змусить вас посміхатися і згадувати кумедні ситуації, в яких ви теж стикалися з ними.


«Чемодан», Сергій Довлатов


Для тих, хто не знайомий з творчістю Довлатова, його збірка оповідань «Чемодан» стане прекрасним початком. Жива, легка мова його творів ненав’язливо, але з головою переносить читачів в описувані події. 

Перед нами – типове життя в СРСР: письменник занурює нас в побут цілої епохи і змушує з кожним персонажем разом переживати звичайні життєві ситуації. Такі, якими вони є: часом нісенітні, часом надзвичайно суперечливі, але здебільшого – іронічно-смішні. 

Довлатовський гумор і манера письма – особливі, впізнавані з першого рядка та улюблені багатьма читачами. Стрибайте в одну з його історій, регочіть від душі, ностальгуйте і в сумні дні перечитуйте знову. Адже розповіді письменника однозначно знаходять відгук.


«Форрест Гамп», Вінстон Грум


Хто не чув про добродушного, щирого, але розумово відсталого хлопчика Форреста Гампа? Однойменний фільм з Томом Хенксом приніс цій історії неймовірну популярність і завоював свого часу шість премій «Оскар». Але книга багато в чому відрізняється від кінострічки: вона більш добра, легка і наповнена безліччю позитивних емоцій. 

Події, що відбуваються з Форрестом, – тонка пародія на американське суспільство XX століття: на принципи, устої, знамениту американську мрію, війну у В’єтнамі, бюрократію, освоєння космосу, політику і культуру в цілому. 

Розказані в книзі «Форрест Гамп» історії часто неймовірні, дивакуваті, навіть позбавлені сенсу, але головний герой завжди виходить з них з гідністю і залишається вірним собі.


«Життя, Всесвіт та все інше», Дуглас Адамс


«Життя, Всесвіт та все інше» – третя частина з «Путівнику Галактикою», знаменитої «трилогії з п’яти книг». У ній друзі Артур Дента і Форд Префект продовжують потрапляти у вражаючі пригоди. Тут модифікують жирафів настільки, що до сих пір не зрозуміло, як вони виживають. 

Якась унікальна істота погрожує образити кожного жителя Всесвіту в алфавітному порядку. Робот Марвін вганяє в депресію дрони і весь інформаційно-обчислювальний центр Землі. 

Історії з книги балансують між повною абсурдністю і витонченою іронією, але ніколи не виходять за рамки. Тут кожна, нехай навіть сама безглузда, ситуація перетворюється на привід по-доброму посміхнутися. За це багато читачів і люблять романи Дугласа Адамса: за те, що вони стають прекрасними ліками від будь-якої депресії та меланхолії.


Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу! Долучайтесь до нас у соціальних мережах! Будемо щасливі бачити Вас також серед постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...