середа, 7 листопада 2018 р.

Книги з присмаком осені

Осінь – найкнижковіша пора року. У сьогоднішній підбірці – книги, у яких осінь не просто в назві. Вона пронизливими нитками вплетена в сюжет, проходить через долі героїв, а ще створює незабутню атмосферу для читання. 

Ці книги варто читати і перечитувати саме восени, адже, погодьтеся, з ними так затишно!


Туве Янссон «В кінці листопада»

Цей твір знаменитої дитячої письменниці, як жоден інший наповнений відголосками дощу, шарудінням листя, подихом осені. Це не зовсім дитяча історія, а скоріш доросла, бо в ній йдеться про зовсім недитячі почуття самотності, взаємодопомоги і підтримки.

Коли всім хочеться сонця і позитиву, вони йдуть до гостинних мумі-тролів, але що робити, якщо прийшовши в гості ви розумієте, що господарів немає? Звісно, чекати, а водночас намагатись потоваришувати таким різним і водночас непростим створінням.


Єнс Крістіан Грендаль «Мовчання у жовтні»

Це – роман одного із найпопулярніших авторів сучасної Данії. «Мовчання у жовтні» справжній прозовий шедевр, який можна смакувати, розбираючи на шматочки. Роман – це монолог одного героя. Тут немає нікого, хто допоміг би нам побачити ситуацію зі сторони, або ж порушити плин його спогадів та роздумів. 

На початку жовтня дружина головного героя їде у подорож, нічого йому не пояснивши. Коли близька людина залишає тебе самого без пояснень, це змушує подумати про власне життя, згадати його до найменших подробиць, понастальгувати та помріяти. Що ще потрібно у дощовий осінній вечір?


Надійка Гребіш «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду»

Коли як не восени пити запашну каву і шоколад? А до них неодмінно підійдуть теплі історії від молодої української письменниці. Це історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. 

У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій - прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави - хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. 

Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.Кеннет Грем «Вітер у вербах»

Книга з дитинства - про справжню дружбу, про підтримку і взаємовиручку. Читаючи «Вітер у вербах», створюється враження, що тримаєш в руках шматочок чистого чарівництва - настільки тонко описані герої, настільки вони багатовимірні та різнопланові, настільки інакше твір для дітей сприймається в новому віці. 

Доповнять враження про книгу чудові кольорові ілюстрації Роберта Інгпена - цей варіант видання вважається кращим.Джоан Харріс «Ожинове вино»

Книга, яка створює хороший настрій і додає легкості на душі. Її дія відбувається в невеликому містечку Ланскне. Англійський прозаїк на ім’я Джей Макінтош випадково знаходить декілька пляшок вина, які дивом збереглися з минулих часів. 

Скуштувавши чарівного напою, чоловік кидає все і кардинально змінює своє життя. Це книга про спокійне та затишне провінційне життя, від неї віє ностальгією та легким смутком, однак володіє вона, без сумніву, магічною силою.
За матеріалами: tvoemisto.tv, alltop10.org/ukДякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу. Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...