Стиль автора легкий, а історії, які він розповідає, завжди мають у собі декілька загадок, від розгадування яких важко відірватися. Він один з двох письменників пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів.
Нова книжка письменника "Шенгенська історія" розповідає про нагальне та близьке нам на прикладі іншої країни.
"Це перший безвізовий роман в Україні. І це перший мій роман без України і українців. Це роман про литовців і про Західну Європу. Це роман про те, що стається з маленькою нацією – ми не є маленькою нацією, а литовці є - коли піднімаються шлагбауми і можна спокійно вийти і розчинитись в загальноєвропейському культурному бульйоні народів", - говорить автор.
Книгу можна розпочинати читати з будь-якого місця, розділу чи сторінки. Її сюжет - мандри по Західній Європі трьох подружніх пар, які дочекалися "шенгенської ночі". Але доля кожної з пар, які обрали, відповідно, Англію, Італію і Францію - це окремі історії людей, що опинилися в грі з невідомими правилами.
Хоча, навіть з літературного досвіду можна дізнатися, як на початку 90-х вихідці з колишнього СРСР "танцювали кіно" на вулицях вільного світу й займалися ще якоюсь "розважальною" діяльністю заради заробітку.
Один з героїв роману, наприклад, працює клоуном в дитбудинках. Втім, йому самому, як і іншим персонажам книги не надто весело, бо насправді Європа - це не зовсім рай для втікачів від самих себе.
Кожен з розділів роману схожий на біблійний апокриф того чи іншого періоду вже новітнього апокаліптичного часу. І лише любов - до ближнього, батьківщини, яка не завжди там, де тобі добре, і свого роду - зазвичай об'єднує і часи, і народи, і розділи цієї безвізової історії.
Немає коментарів:
Дописати коментар