Що, як не книга, здатне стати найкращим порадником та розрадою?.. Ну, хіба що хороший фільм, відзнятий за цією книгою. Читати чи дивитися – кожен обирає сам, але поєднати одне з одним особливо цікаво.
Книгомани часто нарікають на недосконалість екранізацій, адже у них не відображається уся повнота художнього твору й майстерний задум письменника.
Пропонуємо 6 неймовірних історій, екранізації яких вас точно не розчарують.
«Престиж», Крістофер Пріст
В основі роману відомого британського письменника – історія протистояння двох талановитих ілюзіоністів початку ХХ століття.
Їх життя стає павутиною обману та одкровення, оскільки вони намагаються створити ідеальну ілюзію, перехитрити та викрити одне одного. Суперництво виведе обох на вершини кар'єри, але матиме жахливі наслідки.
Роман містить захопливі описи трюків, гостроту емоцій персонажів, напруженість та фірмовий «холодок» Пріста.
Письменник майстерно опанував злиття наукової фантастики і мейнстриму, а «Престиж» – це його найкращий роман на сьогодні.
Однойменну стрічку екранізував режисер Крістофер Нолан, де у головних ролях задіяні такі відомі зірки Голлівуду, як Скарлетт Йоганссон, Г'ю Джекмен, Крістіан Бейл та Девід Бові.
«Крадійка книжок», Маркус Зузак
Найпопулярніший роман австралійського письменника Маркуса Зузака, про час, коли до влади у Німеччині прийшли фашисти.
Це вражаюча історія, сюжет якої розповідає Смерть.
Вперше Смерть побачив маленьку Лізель, коли прийшов забрати душу її братика. Він став свідком того, як дівчинка вкрала першу книжку, і зацікавився її долею.
Смерть приходив до будинку, був завжди поруч, слухав, як Лізель читала книжки під час бомбардувань. На останній зустрічі він розкриє крадійці книжок свою найбільшу таємницю.
У романі проникливий погляд письменника на силу дружби, надії та любові.
Книга стала міжнародним бестселлером і перекладена на 63 мови, а роман адаптований в однойменний художній фільм режисером Брайаном Персивалем.
«Голограма для короля», Дейв Еґґерс
У «Голограмі для короля» Дейв Еґґерс переносить читачів у Аравійську пустелю біля довгобуду. То коштів не вистачає, то політики заважають побудувати унікальне місто, у якому мусульманки матимуть більше прав.
Алан Клей – не найуспішніший підприємець, але він вирішує ризикнути й вирушає в жорстоку пустелю, щоб зустрітись із королем і продати йому найновітніші технології своєї компанії.
Під час підготовки до презентації, Алан переоцінює своє життя, намагається допомогти своїй доньці полюбити матір, яка їх покинула, міркує про торговельний устрій, що склався на світовій арені, та згадує про власні мрії.
«Голограма для короля» – це зворушливий, багатогранний та дещо елегійний роман.
У 2016 році світ побачив однойменну екранізацію роману з Томом Генксом у головній ролі.
Відгуки на книжку та фільм різняться, воно й не дивно, адже це два зовсім різні твори, хоча й об’єднані одним сюжетом.
«Чоловік на ім'я Уве», Фредрік Бакман
Роман «Чоловік на ім'я Уве» – це дещо іронічна, зворушлива та мудра історія про людей, які за різних причин стали непотрібні суспільству.
Уве – дивакуватий і добрий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Він живе один у своєму будинку і день за днем дотримується чітких правил.
Та одного ранку в Уве з'являються нові сусіди – жвава й говірка сімейка, яка переверне його світ з ніг на голову. Несподівані події відкриють читачеві нового Уве, який береже у своєму серці щемку життєву історію.
Це сильна книга про мужність жити і залишатися собою.
У Швеції роман було екранізовано, а фільм увійшов до списку найпопулярніших стрічок країни всіх часів.
«До зустрічі з тобою», Джоджо Мойєс
Після нещасного випадку Вілл Трейнор, молодий чоловік із заможної родини, прикутий до інвалідного візка і майже повністю паралізований.
У пошуках підробітку нічим непримітна Луіза Кларк опиняється в домі цього молодого парубка, що має непоганий капітал, але не має бажання жити. Вілл навіть не здогадувався, що у його життя ще увірветься радість і кохання.
Чи зможе героїня переконати коханого, що ще не все втрачено? Чи з’явиться надія на зцілення?
Письменниця до кінця тримає читачів у напрузі й невіданні. Та незважаючи на сумний кінець, історія є неймовірно зворушливою і життєствердною.
За сюжетом роману британська режисерка відзняла однойменну стрічку з Емілією Кларк та Семом Клафліном.
«Години», Майкл Каннінгем
У найвідомішому романі Майкла Каннінгема переплітаються долі трьох жінок – видатної англійської письменниці Вірджинії Вулф із патріархального Ричмонда, яка бореться із психічним захворюванням, домогосподарки Лори Браун із повоєнного Лос-Анджелеса, яка шукає шляхи втечі від домашньої рутини, і сучасної нью-йоркської редакторки Кларисси Вон.
Жінки живуть у різний час, у різних містах і навіть країнах, але їх об’єднує магія часу та книга Вірджинії Вулф.
«Години» – це пристрасний, сміливий і глибоко зворушливий роман, який приніс автору Пулітцерівську премію.
На основі книги режисер Стівен Долдрі відзняв однойменний фільм з Ніколь Кідман, Меріл Стріп і Джуліанн Мур у головних ролях.
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу! Долучайтесь до нас у соціальних мережах! Будемо щасливі бачити Вас також серед постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар