Зима – пора, коли хочеться затишно вмоститися ввечері із великою чашкою ароматного напою, обкластися вуркотливими котами, подушками, закутатися в ковдру і до ранку читати захопливі книжки. Мабуть, у багатьох із нас є улюблені зимові книги – зі сторінок яких віє морозом і неймовірними пригодами. Гортаючи сторінку за сторінкою, ми поринаємо у дивовижний книжковий світ.
Пропонуємо добіру книг, які допоможуть вам створити справжній зимовий настрій.
"Сонце і Місяць, лід і сніг", Джесіка Дей Джордж
Зимовий список розпочинається із твору Джесіки Дей Джордж "Сонце і Місяць, лід і сніг," в основу якого ліг переказ норвезької казки "На схід від Сонця, на захід від Місяця". Головний персонаж оповідки – маленька дівчинка, яка розуміє мову звірів і птахів, але не має власного імені (а імена у вигаданому світі мають дуже велике значення). Як і личить героїні казки, дівчина має прожити один рік і один день у зачарованому льодяному замку. А що із того вийде і які випробування чекають на дівчинку без імені – читайте у книжці.
"Чарівна зима", Туве Янссон
Наступний пункт зимового списку – повість "Чарівна зима" авторства Туве Янссон. У цій казковій пригоді ми дізнаємося про зиму мумі-тролів, істот, які трішки схожі на бегемотиків, які кожної зими вкладаються спатки. А що ж буде, коли малюк Мумі-троль не засне?
Діти, затамувавши подих, будуть слухати цю традиційну зимову оповідку про незвичайні зимові речі. У Мумі-домі горить тепла пічка, стоїть запах ялинкової хвої, а головний герой розповіді не спить. Як йому вдалося пережити зиму - дізнайтеся із сторінок твору. Ця книга буде цікава не лише малюкам, але й дорослим. Чи не кожний із нас взимку відчував погодній вплив, самотність, страх заблукати у життєвій завірюсі, відчай від ситуацій у такому ворожому для нас світі. Тому це зимова книга і для дорослих із меланхолійним настроєм.
"Лускунчик і Мишачий Король", Ернст Теодор Вільгельм Гофман
Третя книжка із зимового списку – "Лускунчик і Мишачий Король" Ернста Теодора Вільгельма Гофмана. Це – зимова казка про очікування чуда. Тут чимало символів – це шлях героя від хлопчика до чоловіка, така собі чоловіча ініціація. Сім голів мишиного короля можна легко асоціювати із тими сімома (або, може, й більше) страхами, які існують всередині нас і наче миші, виповзають вночі.
Це казка про жіночу любов (бо про що ж ще треба розповідати казки довгими зимовими вечорами), яка рятує головного героя і надихає його на подвиги. Діти трішки лякатимуться цієї казки, бо у ній є страшний мишачий король. Але я б рекомендувала все-таки читати дітям цю історію, адже саме у дитинстві в них утвердиться бажання боротися зі своїми страхами і підтримувати одне одного.
"Листи від Різдвяного Діда", Джон Рональд Руел Толкін
Чергова книжка – "Листи від Різдвяного Діда" Джона Рональда Руела Толкіна. Цей письменник кожного року писав листи своїм дітям. Листів назбиралося аж за двадцять років. Вони були дуже особливими - приходили на Різдво у конвертах і з намальованими марками і штампами. Діти охоче відповідали на такі листи. Завдяки ним можна дізнатися, чим займається Різдвяний Дід цілий рік на полюсі, як він пакує подарунки, і почитати про його пригоди із гоблінами, ельфами і ведмедями.
Ці оповідки – це велика сторінка життя Толкіна не лише як великого письменника, але і як батька. Тому фанатам "Гобіта" та "Володаря перстнів" ці історії рекомендовані для прочитання. А український переклад пригод Різдвяного Діда від славетного професора Толкіна має з'явитися вже у період новорічних свят.
"Різдвяний янгол", Ярослава Терлецька та Галина Петросаняк
У "Різдвяному янголі" переплетено казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні коляди. Це поєднання створює приємну атмосферу, в яку хочеться загорнутись як у плед. А текст, всіяний гуцульськими діалектами, додає книзі родзинки.
В цій книзі все однозначно: щастя – це вміння насолоджуватись тим, що навколо нас. Точно потрібна книга для довгих зимових вечорів.
За матеріалами: life.pravda.com.ua, tsn.ua/blogi/themes
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу! Долучайтесь до нас у соціальних мережах! Будемо щасливі бачити Вас також серед постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар